W zaciszu małego miasta policjanci zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę forda. Kiedy próbowali go zatrzymać, mężczyzna niespodziewanie przyspieszył, rozpoczynając pościg ulicami miasta. W trakcie pościgu okazało się, że kierujący pojazdem jest nietrzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone badanie alkomatem – wynik wykazał obecność alkoholu w organizmie na poziomie powyżej dozwolonego limitu.

21-letni mieszkaniec regionu, prowadząc samochód, nie posiadał także odpowiednich uprawnień. W wyniku działań policji, mężczyzna został ostatecznie zatrzymany po krótkim pościgu pieszym. To zdarzenie nie tylko naraziło na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, ale także stanowiło poważne wykroczenie przeciwko prawu.

W konsekwencji, całe zdarzenie zostało udokumentowane, a materiały z interwencji trafiły do sądu. Młody mężczyzna musi teraz odpowiedzieć za szereg przewinień: niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz brak wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Za swoje działania może ponieść surową karę, sięgającą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: https://olsztyn.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024