W ciągu ostatnich dni, na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, odnotowano serię incydentów drogowych, które skutkowały zarówno wypadkami, jak i kolizjami. Pierwsze z nich miało miejsce w piątek, kiedy to na ulicy Rataja doszło do niefortunnego zdarzenia z udziałem osobowego fiata. Samochód, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, a następnie potrącił pieszego. Interweniujący na miejscu policjanci zauważyli, że sprawcy zdarzenia opuścili miejsce przed ich przybyciem, pozostawiając rannego 24-letniego mężczyznę oraz 64-letniego pieszego, którzy obaj zostali przetransportowani do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Kolejne działania policji doprowadziły do ustalenia tożsamości kierowcy oraz pasażera pojazdu. Okazało się również, że 24-letni mężczyzna, który pozostał na miejscu, był poszukiwany w związku z wcześniejszym wykroczeniem. Sprawa ta jest obecnie przedmiotem dochodzenia w kontekście spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy rannym.

Sobotnie zdarzenia również przyniosły poważne konsekwencje. Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Rataja doszło do kolejnego wypadku, gdzie 73-letni kierowca toyoty nie udzielił pierwszeństwa przechodzącemu 61-latkowi, co skutkowało jego hospitalizacją. Tego samego dnia policja zatrzymała kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 102 km/h tam, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Za to wykroczenie 28-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został również obciążony mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Źródło: https://olsztyn.policja.gov.pl/

Archiwum: luty 2024