W wyniku decyzji sądu, młody mężczyzna będzie musiał spędzić najbliższe trzy miesiące za kratkami, czekając na rozprawę. Oskarżony o dokonanie rozboju, sprawca zaatakował kobietę w miejscu publicznym, doprowadzając do kradzieży znacznej sumy pieniędzy. Incydent ten wywołał szybką reakcję lokalnej policji, która zajmuje się zwalczaniem przestępstw skierowanych przeciwko osobom.

Agresja miała miejsce w lokalu rozrywkowym, gdzie sprawca, wykorzystując moment nieuwagi pracownika, przystąpił do ataku. Brutalność zachowania przestępcy, obejmująca uderzenia, kopnięcia oraz próbę duszenia, doprowadziła do poważnych konsekwencji dla ofiary. Po związaniu rąk pokrzywdzonej, złodziej zbiegł z miejscem zdarzenia, zabierając ze sobą blisko 4000 złotych.

Dzięki natychmiastowym działaniom policji, sprawca został zatrzymany na terenie Olsztyna zaledwie kilkanaście godzin po zdarzeniu. U mężczyzny znaleziono narkotyki, co dodatkowo skomplikowało jego sytuację prawną. Na podstawie zgromadzonych dowodów, 28-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz posiadania substancji zabronionych. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, co ma zapewnić bezpieczeństwo społeczności i umożliwić dalsze postępowanie sądowe.

Źródło: https://olsztyn.policja.gov.pl/

Archiwum: luty 2024