Podczas rutynowej operacji w jednym z mieszkań w Olsztynie, miejscowi funkcjonariusze policji dokonali nieoczekiwanego znaleziska. W mieszkaniu zabezpieczyli oni substancje narkotyczne – mefedron oraz marihuanę. Łączna masa tych substancji przekroczyła 57 gramów. W wyniku dalszych działań policji, dwie osoby zostały postawione w stan oskarżenia.

Młody mężczyzna, mający 25 lat, został oskarżony o posiadanie, dystrybucję i udzielanie narkotyków. Oskarżenia te mogą skutkować karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jego towarzyszka, 20-letnia kobieta, będzie odpowiadać za posiadanie zakazanych substancji. Za to przestępstwo grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Przeszukanie mieszkania zostało zainicjowane przez Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze, działając na podstawie wcześniejszych ustaleń, mieli powody przypuszczać, że w mieszkaniu mogą znajdować się narkotyki. Ich przypuszczenia okazały się trafne, gdyż w kuchni, w lodówce, znaleźli woreczek foliowy z białym proszkiem, a także zielony susz roślinny.

Podczas dalszych czynności zabezpieczono również gotówkę, wagę elektroniczną oraz inne przedmioty, które mogły służyć do porcjowania narkotyków. Zebrane materiały dowodowe zostaną poddane szczegółowym badaniom laboratoryjnym.

W toku analizy zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że 25-letni mężczyzna nie tylko posiadał, ale również sprzedawał narkotyki innym osobom. Co więcej, podejrzewa się, że udzielił on zakazanych substancji 20-letniej kobiecie. Zarzuty wobec obu osób zostały już oficjalnie przedstawione.

Źródło: https://olsztyn.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024