Zniszczenie wiaty przystankowej w Olsztynie. 58-latek zatrzymany
58-latek z Olsztyna uszkodził wiatę przystankową przy ul. Lubelskiej, strzelając z broni pneumatycznej; usłyszał zarzuty.
Kryminalni z Olsztyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie wiaty przystankowej przy ul. Lubelskiej. Zabezpieczono również broń pneumatyczną, z której 58-latek strzelał w szklane elementy konstrukcji. Zatrzymany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i wyrządzenia szkody o wartości bliskiej 2 000 zł. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą dochodzenie w sprawie zniszczenia dwóch szyb przystanku autobusowego przy ul. Lubelskiej. Ustalenia wskazują, że szkła zostały ostrzelane z broni miotającej metalowe pociski.
Szkody wyrządzone przez sprawcę wyceniono na blisko 2 000 zł. 58-latek został zatrzymany w czwartek (25.06.2026 r.) rano w miejscu zamieszkania; tam również zabezpieczono broń pneumatyczną. Zatrzymany przyznał się do winy.
Źródło: policja.gov.pl