Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 20-latka po kradzieży rozbójniczej w sklepie RTV i AGD
Maskowany 20-latek ukradł ze sklepu RTV/AGD sprzęt wart ponad 6 tys. zł; po pościgu trafił w ręce policji i usłyszał zarzuty.
Olsztyńscy funkcjonariusze z pionu wywiadowczego po raz kolejny potwierdzili skuteczność swojego działania, będąc we właściwym miejscu i czasie. Zauważyli młodego mężczyznę uciekającego ze sklepu i niezwłocznie ruszyli za nim, zatrzymując podejrzanego.
Jak ustalili policjanci, 20-letni mężczyzna wszedł do sklepu ukryty pod masce, a następnie skradł różnorodne sprzęty elektroniczne o wartości przekraczającej 6 tysięcy złotych i próbował opuścić placówkę. Pracownicy interweniowali, ale napastnik użył gazu, by utrzymać łupy w posiadaniu i kontynuował ucieczkę. Część sprzętu została porzucona w sklepie, część natomiast wyrzucona została podczas ucieczki.
Zatrzymany 20-latek trafił do policyjnej celi. W środę 24 czerwca 2026 roku usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.
Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl